Przemsza Klucze - strona nieoficjalna

• 2024-04-15 B Klasa
  • 2024-04-13 Nowy news
  • 2024-04-06 Nowy news
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • GLKS Przemsza Klucze - Świt Krzeszowice 1:1
  • Legion Bydlin - Promień Przeginia 6:0
  • Zieleńczanka Zielonki - MKS Skała 4:1
  • Bolesław Bukowno - WKS Przebój Wolbrom 0:0
  • Laskowianka Laski - Piliczanka Pilica 1:0
  • Orzeł Bębło - Piast Wołowice 1:1
  • Nowa Proszowianka Proszowice - LKS Niedźwiedź 1:2

GLKS Przemsza KluczeŚwit Krzeszowice
GLKS Przemsza Klucze 1:1 Świt Krzeszowice
2024-04-13, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. art1964 86
2. kedar22 85
3. Pelikan1974 84
4. Masaro 81
5. tompiertom 80
6. pawciomat1 65

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

HISTORIA KLUBU:

W 1937 powołano do życia klub piłkarski KS Przemsza Klucze. Klub powstał na podłożu Gimnazjum, a pierwszym  prezesem był Wacław Wacławski. Zespół ze zmiennym szczęściem poczynał sobie w rozgrywkach niskich klas. W latach 1950-1957 klub nazywał się KS Unia Klucze. Od 1958 roku klub występował jako Zakładowy Klub Sportowy Przemsza, natomiast od 1994 roku do dnia dzisiejszego występuje jako Gminny Ludowy Klub Sportowy Przemsza. Największymi sukcesami klubu są awanse w 1968 roku do A-klasy oraz śląskiej ligi okręgowej w 1991 i 1995 roku. Na początku sezonu  w 1995 roku piłkarzom z Klucz szło jak, z płatka (4:2 z Ząbkowicami, 3:1 z Ogrodzieńcem itd.), głównie dzięki dobrej dyspozycji bramkostrzelnego Andrzeja Barczyka, ale jak mówią ładnie żarło, a zdechło. Przemsza mimo początkowych sukcesów i wysokiego miejsca w tabeli spadło do A-klasy. Ostatnim sukcesem klubu jest awans w czerwcu 2009 roku do wadowickiej klasy okręgowej po emocjonującym dwu meczu barażowym z zespołem Bolesławia Bukowno(3:1,1:1). W Kluczach zawsze byli  młodzi i zdolni piłkarze. W 1969 roku trzej wychowanków Przemszy Klucze, Jochymek Stanisław, Kocjan Aleksander i Krzykawski Adam zostali powołani do reprezentacji juniorów województwa krakowskiego, gdzie Jochymek Stanisław występował w Finale II Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w 1971r., a później został zawodnikiem III ligowego GHKS Bolesław a następnie WKS-u "Wawel" Kraków. Następnym osiągnięciem był ogólnopolski konkurs "Piłkarska kadra czeka", który młodzi piłkarze z Klucz wygrali w 1986r. (w 1990 zajęli dobre piąte miejsce). Dużym sukcesem klubu było również mistrzostwo Śląska trampkarzy starszych w 1990 roku. Ostatnimi sukcesami grup młodzieżowych Przemszy są awanse do wadowickiej ligi okręgowej juniorów w 2005 i 2008 roku. W 2013 roku Przemsza zdobyła Puchar Polski Podokręgu Olkusz wygrywając w finale z Piliczanką Pilica po rzutach karnych 4:1(w meczu 1:1).Wychowankiem naszego klubu jest Adam Matysek (nie mylić z bramkarzem), który zaliczył kilkanaście występów w Ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów, oraz Jarosław Rak, który grał w drugo i trzecio ligowych w zespołach Włókniarza Kietrz, Zagłębia Sosnowiec oraz Przeboju Wolbrom.

POCZET PREZESÓW:

1. Wacław Wacławski,

2. Jan Kupchalt,

3. Aleksander Latos,

4. Jerzy Mrowiec,

5. Józef Iwan,

6. Norbert Blehm,

7. Jerzy Molenda,

8. Stanisław Parcz,

9. Zdzisław Guzik,

10. Tadeusz Iwański,

11. Jan Krawiec,